play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

1 lipca rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień

today26 czerwca 2021

Przyjmując szczepionkę przeciw COVID-19, można przede wszystkim zyskać zabezpieczenie przed zakażeniem albo jego ciężkimi skutkami, ale też… wygrać nagrody.

W ramach Loterii Narodowego Programu Szczepień każda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba ma szanse wygrać pieniądze, samochód czy hulajnogę. Loteria wystartuje 1 lipca i będzie realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa.

Aby wziąć udział w akcji, należy w pełni zaszczepić się przeciw COVID-19 dowolnym preparatem dostępnym w Polsce i do 30 września zarejestrować się w loterii.

Można to zrobić przez:
– bezpłatną infolinię 989,
http://portal pacjent.gov.pl,
– SMS o treści SzczepimySie na numer 880-333-333,
– pobliski punkt szczepień.

Każda osoba w pełni zaszczepiona ma cztery szanse na nagrody: 1 nagrodę natychmiastową, 1 nagrodę tygodniową, 1 nagrodę miesięczną oraz 1 nagrodę finałową. Szczegóły dotyczące loterii, w tym terminy losowań oraz regulamin, dostępne będą od 1 lipca na stronie http://www.gov.pl/szczepimysie/loteria.

Jak czytamy w informacji resortu zdrowia, należy pamiętać, że pandemia się nie skończyła, a najlepszym sposobem na jej zakończenie są właśnie szczepienia. Zbiorowa odporność pozwoli na powrót do normalności. Rząd podejmuje różnego rodzaju inicjatywy mające na celu zachęcenie obywateli do szczepień. Jedną z nich jest np. zapowiedziana przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego akcja telefonowania do osób, które jeszcze się nie zaszczepiły. W jej ramach ma zostać wykonanych milion połączeń, podczas których będzie można umówić się na szczepienie.

źródło/foto: Śląski Urząd Wojewódzki

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content