play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

10 milionów złotych na pomoc w walce z pandemią

today16 kwietnia 2020

Background

10 milionów złotych na pomoc w walce z pandemią COVID-19 zamierza przeznaczyć Grupa Warta. Firma podała listę 34 szpitali z całego kraju, którym udzieli wsparcia na łączną kwotę 5 milionów złotych. W województwie śląskim spółka wesprze dwa szpitale: w Tychach i Raciborzu. Kolejnych 5 milionów złotych trafi do instytucji lokalnych w ramach akcji Zostań w domu i pomagaj. Pieniądze na ten cel pochodzą m.in. ze środków zaplanowanych wcześniej na kampanię reklamową z okazji 100-lecia firmy.

Ze względu na rosnącą liczbę zachorowań wywołaną koronawirusem Grupa Warta podjęła decyzję o bezpośrednim wsparciu finansowym 34 szpitali, w tym dwóch z województwa śląskiego:

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach,

  • Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.

Przygotowane środki ubezpieczyciel przekaże placówkom ze wszystkich województw m.in. na zakup sprzętu medycznego oraz ochronnego dla personelu oraz pacjentów. Widzimy oddanie pracowników służby zdrowia dla walki z pandemią i podziwiamy ich codzienną pracę. Ważnymi dla nas wartościami są solidarność i pomoc w potrzebie, dlatego chcemy skierować nasze działania bezpośrednio tam, gdzie są one teraz niezbędne. Wierzymy, że ten gest przyniesie im chwilę oddechu i pozwoli z większym spokojem pomagać chorym – mówi Jarosław Parkot, Prezes Zarządu Warty.

Większość pieniędzy trafiła już do wybranych szpitali. Pozostałe placówki powinny je otrzymać w ciągu najbliższych dni. Otrzymane fundusze zostaną przeznaczone na najważniejsze potrzeby danych placówek związane z walką z pandemią. W gronie 34 szpitali znalazły się m.in. wszystkie placówki jednoimienne oraz wybrane zakaźne w miastach wojewódzkich. Środki zostały rozdzielone proporcjonalnie do liczby chorych w poszczególnych województwach  i liczby szpitali w danym regionie.

Kolejne 5 milionów Grupa Warta przekaże organizacjom i instytucjom lokalnym w ramach akcji „Zostań w domu i pomagaj”. To agenci, znając dobrze potrzeby w swoim otoczeniu, wskażą lokalne instytucje, które wymagają wsparcia w walce z koronawirusem. Łącznie Grupa Warta przeznaczy na walkę z epidemią 10 mln zł, które pochodzą m.in. ze środków zaplanowanych wcześniej na kampanię reklamową z okazji 100-lecia firmy.

fot.pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content