play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

100 drzew i 14 tys. bylin. Pasy drogowe gliwickich ulic zazielenią się

today18 listopada 2020

Background

100 drzew i 14 tys. bylin. Pasy drogowe gliwickich ulic zazielenią się. W najbliższym czasie, na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, nasadzonych zostanie 14 360 bylin. Wśród nich: m.in. proso rózgowate, bodziszek, miskant, jeżówka purpurowa, trzcinnik, czyściec wełnisty i rudbekia. Z kolei wiosną wzdłuż ulicy Płowieckiej pojawi się 100 drzew.

100 drzew i 14 tys. bylin. Pasy drogowe gliwickich ulic zazielenią się. – Coraz trudniej w gliwickich pasach drogowych znaleźć puste i zaniedbane miejsce. Staramy się obsadzić krzewami lub przynajmniej bylinami każdą nadająca się do tego przestrzeń – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM w Gliwicach. Rośliny ozdobią pasy drogowe ulic: Wybrzeże Wojska Polskiego, Partyzantów, Pionierów, Konarskiego, Tarnogórskiej, zbieg ulic: Perseusza i Bereniki, Perseusza i Kopernika, Perseusza i Wielkiej Niedźwiedzicy oraz Toszeckiej, Pionierów i Myśliwskiej, Akademickiej i Panewnickiej, a także rondo Błonie i ul. Pszczyńską i Portową.

Posadzone zostaną również drzewa. W miejsce koniecznych do wycinki ze względu na stan zdrowia (spróchnienia i choroby grzybowe) 50 klonów, przy ul. Płowieckiej zostanie nasadzonych 100 czeremch wirginijskich odmiany „Shubert”. Wiosną będą cieszyć oko pięknymi kwiatami, a w sezonie wegetacyjnym purpurowymi liśćmi.

info i fot. ZDM Gliwice

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content