play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

11-latek potrącony na pasach w Tychach. Jechał na rowerze

today2 lipca 2021

Background

Policjanci z Tychów wyjaśniają okoliczności potrącenia, do jakiego doszło wczoraj, w Tychach, na alei Jana Pawła II. Kierująca Volkswagenem potrąciła tam na przejściu dla pieszych 11-letniego chłopca, który najprawdopodobniej wjechał rowerem wprost pod nadjeżdżający pojazd. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach pasów. 

Do zdarzenia doszło wczoraj, przed godziną 17.00, w Tychach na alei Jana Pawła II. Ze wstępnych ustaleń policjantów, wynika, że kierująca samochodem Volkswagen, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 11-letniego chłopca, który miał wyjechać na rowerze wprost pod nadjeżdżający samochód. W wyniku zdarzenia poszkodowany 11-latek trafił z potłuczeniami i urazem głowy na badania do szpitala. Policjanci potwierdzili, że 39-letnia kierująca była trzeźwa. Teraz wyjaśniają szczegółowe okoliczności zaistniałego zdarzenia.

– Przypominamy o nowych regulacjach, które mówią o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście. Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych. Natomiast żadne przepisy, ani też znaki, nie sprawią, że będzie bezpiecznie, jeżeli sami nie będziemy ostrożni – apelują policjanci.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content