play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

13 mln złotych na sprzęt dla szpitala w Katowicach! ZDJĘCIA

today14 lipca 2021

Background

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. K. Gibińskiego SUM w Katowicach otrzymało wsparcie w wysokości 13 mln złotych na sprzęt! Dwa tomografy o wartości niemal 10 milionów złotych, aparat RTG, respiratory, kardiomonitory, aparaty EKG – to tylko część sprzętu, który został zakupiony przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach w ramach programu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych.

Realizacja projektu jest odpowiedzią na decyzję Wojewody Śląskiego, w ramach której Szpital został postawiony w stan podwyższonej gotowości zapewniając dostęp do udzielanych specjalistycznych świadczeń medycznych oraz odpowiedniego sprzętu medycznego w razie przyjęcia większej ilości pacjentów zarażonych COVID-19.

Do Szpitala w obydwóch lokalizacjach trafiły aparaty EKG, echokardiografy, kardiomonitory, monitory przenośne, pompy objętościowe, respiratory, ssaki mobilne oraz stacje dokujące z pompami strzykawkowymi.

Ale to nie wszystko – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne wzbogaciło się również o kolumnę endoskopową, ultrasonograf, zestaw do intubacji trudnych dróg oddechowych oraz o dwa tomografy komputerowe, aparat i skaner RTG. Z projektu sfinansowano również adaptację pomieszczeń dwóch Pracowni TK oraz Pracowni RTG.

– Środki z dofinansowania zostały przeznaczone na sprzęt mniejszy tj, EKG, kardiomonitory, respiratory oraz sprzęt duży czyli Tomografy Komputerowe, RTG. Wsparcie jest niezwykle cenne dla Szpitala, którego nie stać na tak duże zakupy, stary sprzęt często się psuje, generuje koszty, opóźnia diagnostykę. Dzięki pomocy udało się uzupełnić braki i wymienić aparaty w obu lokalizacjach – mówi p.o. Dyrektora Naczelnego mgr Renata Wachowicz.

Kwota dofinansowania to ponad 13 milionów złotych. Zadanie zostało dofinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, Działanie: 9.2 Infrastruktura ponadregionalnych podmiotów leczniczych.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content