play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Slajder Pilne

130 interwencji strażaków. Silne burze przeszły przez województwo

today13 maja 2021

Background

Lało i grzmiało przede wszystkim na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, ale silne burze przeszły też przez nasze województwo. Mnóstwo pracy mieli w nocy strażacy z południowo- zachodniej części województwa śląskiego.

Lokalne podtopienia, połamane drzewa i gałęzie a nawet zablokowana droga. Silne burze przeszły przez południowo- zachodnią część województwa śląskiego. Najsilniej wiało w okolicy Wodzisławia Śląskiego i Raciborza.

Błoto na drodze

Ulewy sprawiły, że ziemia z miejsca zamieniała się w błotnistą maź. Ta wylała się na fragment Drogi Krajowej numer 45 w Krzyżanowicach pod Raciborzem, z powodu oberwania chmury i gradobicia w 72 minucie przerwano mecz A-Klasy pomiędzy ŁKS-em Chałupki i ŁKS-em Buk Rudy, dodaje „Dziennik Zachodni”. W kilka minut boisko zamieniło się w grzęzawisko.

Burze to nie wszystko

Kilka godzin trwało gaszenie groźnego pożaru jaki wczoraj po poółudniu wybuchł w Sławkowie. Na terenie jednej z firm płonęła potężna pryzma składowanych tam trocin. Ogień objął 450 metrów kwadratowych powierzchni. Ewakuowano pięć osób. Nikomu nic się nie stało – informowała śląska straż pożarna, której ratownicy działali na miejscu wspólnie ze strażakami z Małopolski, bo do zdarzenia doszło na granicy dwóch województwa. Na razie jeszcze nie wiadomo co było przyczyną zaprószenia ognia. Będą to ustalać policja i biegli.

Silne zadymienie także na klatce schodowej budynku wielorodzinnego przy ulicy Andaluzja w Piekarach Śląskich. Dym wydostawał się z mieszkania na parterze. Strażacy szybko się z nim uporali, nie było potrzeby ewakuacji.

Dziś powtórka?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej utrzymuje w mocy ostrzeżenie o burzach z gradem, które mogą nawiedzać nasz region aż do jutra. To wszystko sprawia, że może gwałtownie podnieść się poziom wód w rzekach. Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Temperatura dziś gwałtownie spadnie – i wczorajszej trzydziestki dziś będzie zaledwie połowa.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content