play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

1349 w Polsce, 127 w województwie śląskim choruje na COVID 19

today28 marca 2020

Background

Mamy 49 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego .W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1389/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Blisko 1400 osób choruje w całym kraju – z czego na Śląsku hospitalizowanych jest 127. Śląski Urząd Wojewódzki informuje o stanie zdrowia nowych pacjentów. W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku, mieszkająca na terenie podlegającym powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Bytomiu. Kobieta zachorowała poprzez kontakt z osobą zakażoną. W ciężkim stanie do szpitala zakaźnego w Tychach trafiła kobieta. Po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego otoczenia była pod nadzorem gliwickiego sanepidu. Podczas kwarantanny domowej wystąpiły wyraźne i niebezpieczne objawy zakażenia Covid-19. W dobrym stanie jest kobieta w średnim wieku, która, jak ustalił sanepid w Sosnowcu, zakaziła się w miejscu pracy.

Kolejni chorzy

Podczas kwarantanny wystąpiły objawy zakażenia koronawirusem u mężczyzny w sile wieku z powiatu bielskiego. Dodatni wynik pokazały też próbki pobrane od kobiety z jego najbliższego otoczenia. Jak ustaliły służby sanitarne, mieszkańcy, którzy leczą się teraz w domu, zakazili się najprawdopodobniej poza swoim domem.

W dobrym stanie jest starszy mężczyzna z powiatu mikołowskiego. Jak ustalili inspektorzy sanitarni, mężczyzna prawdopodobnie zakaził się podczas pobytu w sanatorium poza naszym województwem. Trwa ustalanie źródła zakażenia w przypadku kobiety w sile wieku z powiatu pszczyńskiego. Mieszkanka jest w szpitalu w Częstochowie.

W dobrym stanie jest kobieta w średnim wieku, która, jak ustalił sanepid w Sosnowcu, zakaziła się w miejscu pracy.

Również prawdopodobnie w pracy zakaził się mężczyzna w sile wieku, który w dobrym stanie zdrowia przebywa w domu. Sosnowieccy inspektorzy sanitarni ustalają dokładnie źródło epidemiologiczne.

Na zwolnieniu chorobowym był mężczyzna w średnim wieku z powiatu cieszyńskiego, kiedy zaczęły mu dokuczać mocne objawy koronawirusa. Trwa ustalanie źródła zakażenia mężczyzny, który pracuje w sektorze usługowym.

Dwa tygodnie temu z Francji wrócił starszy mężczyzna, który w dobrym stanie przebywa w izolacji domowej. Mężczyzna jest pod ścisłym nadzorem inspektorów sanitarnych w Gliwicach i pozostaje w kontakcie z lekarzem zakaźnikiem.

Zgodnie z danymi na 8.00 rano Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach przebadała 2 655 próbek.

W województwie śląskim hospitalizowanych jest 127 osób. 11 981 osób objętych jest kwarantanną, a 7 599 – nadzorem sanitarnym.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content