play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

15-latek kradzionym samochodem wjechał do rowu

today6 listopada 2020

Background

Kradzionym samochodem wjechał do rowu. Policjanci zatrzymali 15-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który jest podejrzany o kradzież pojazdu. Za kradzież pojazdu nieletni sprawca czynu karalnego nawet trafić nawet do poprawczaka. O losie nastolatka zdecyduje niebawem sąd rodzinny.

W czwartek rano policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży wartego 3 tysiące złotych pojazdu marki BMW. Samochód został skradziony z niestrzeżonego parkingu w bielskim Hałcnowie. Śledczy przyjęli zgłoszenie i zarejestrowali je w policyjnym systemie informacyjnym. Jeszcze tego samego dnia, późnym wieczorem, funkcjonariusze otrzymali informację, że w Hałcnowie młody kierowca wjechał do rowu samochodem BMW i kilka osób próbuje wyciągnąć go innym pojazdem. Na miejscu okazało się, że jest to poszukiwany pojazd, choć miał już przerobioną tablicę rejestracyjną.

Zgodnie z ustaleniami policjantów 15-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał wprost do przydrożnego rowu. Nie potrafił sam wyjechać i poprosił znajomego, aby wyciągnął go swoim samochodem. Wtedy też na miejscu pojawili się śledczy. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a podejrzewany o kradzież nastolatek trafił do policyjnej izby dziecka. Technicy kryminalistyki na miejscu wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Teraz sprawą nastolatka zajmie się sąd rodzinny.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content