play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

15 ofiara SARS-CoV-2 w Polsce! 6 nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim

today26 marca 2020

Background

15 ofiara SARS-CoV-2 w Polsce! 6 nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim. To najnowsze statystyki opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia. W sumie w Polsce koronawirusa stwierdzono już u 1085 osób.

Mamy 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z województwa lubelskiego, 6 osób z województwa śląskiego, 4 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 3 osób z województwa pomorskiego, 3 osób z województwa wielkopolskiego, 3 osób z województwa małopolskiego, 3 osób z województwa warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z województw świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi już 1085 przypadków. 15 osób zmarło. W województwie śląskim mamy już 113 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 2 osoby zmarły, a 3 wyzdrowiały.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content