play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

16-latek ukradł samochód swojej babci

today26 lutego 2020

Background

16-latek ukradł samochód swojej babci. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez policjantów z Jasienicy i Cieszyna. Warte ponad 50 tys. złotych auto wróciło do właścicielki, a nastoletni złodziej noc spędził w policyjnej izbie dziecka. Za kradzież może trafić do poprawczaka.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 24 lutego w jednej z miejscowości powiatu bielskiego. 16-latek podczas porannych odwiedzin u babci ukradł jej kluczyki do samochodu, a następnie odjechał wartym ponad 50 tys. złotych Peugeotem. Nastolatek miał tego dnia zgłosić się w jednym z mazowieckich ośrodków wychowawczych w związku ze swoimi wcześniejszymi wybrykami. Nie miał jednak zamiaru tam trafić, dlatego zdecydował się na kradzież samochodu i ucieczkę.

69-latka zgłosiła sprawę na policji, która rozpoczęła poszukiwana nastolatka i skradzionego wozu. Jeszcze tego samego dnia udało się odnaleźć 16-latka i auto. Chłopak trafił do policyjnej izby dziecka. Usłyszał też zarzuty kradzieży i trafił do ośrodka, w którym zgodnie z decyzją sądu miał się tego dnia znaleźć. Tam będzie oczekiwał na decyzję sądu rodzinnego, który w związku z popełnionym przestępstwem może umieścić go w poprawczaku.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content