play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

16 przypadków koronawirusa w Polsce. Konferencja Ministerstwa Zdrowia

today9 marca 2020

Background

16 przypadków koronawirusa w Polsce. Konferencja ministra zdrowia właśnie się zakończyła. Podczas spotkania Łukasz Szumowski  poinformował oficjalnie o kolejnych osobach chorych na COVID-19.

Już 16 osób zarażonych koronawirusem w Polsce, 4 tysiące przebywa w kwarantannie domowej. To najnowsze dane, jakie podał podczas konferencji prasowej minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Zapewnił również, że trwa przygotowywanie szpitali na przyjecie większej ilości osób z koronawirusem. Jednocześnie Łukasz Szumowski poinformował, że w najbliższych dniach liczba chorych może znacząco wzrosnąć.

– Dążymy do zwiększenia liczby łóżek zakaźnych – mówił minister.

Jak już wiadomo, grupą obciążoną największym ryzykiem zachorowania na COVID-19 są osoby starsze. Dlatego też Łukasz Szumowski wygłosił swój apel o wrażliwość w kontaktach z osobami starszymi, tak aby móc ich chronić. Ministerstwo Zdrowia wystosowało również prośbę do wojewodów, aby przygotować specjalne karetki transportowe dla osób, które mogą być nosicielami wirusa.

Nie wyklucza się również wprowadzenia rozwiązań zawartych w uchwalonej niedawno specustawie. W miejscach dużego skupiska zachorowań mogą być zamykane szkoły i inne placówki.

– Prosimy nie opuszać miejsca kwarantanny – mówił Łukasz Szumowski.

We Włoszech osoby objęte kwarantanną domową miały opuszać swoje lokale, co znacznie przyczyniło się do rozwoju epidemii wirusa w tym kraju.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content