play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

17-latek z Mysłowic chciał wyłudzić pieniądze metodą „na policjanta”

today27 stycznia 2020

Background

Fałszywy policjant z Mysłowic w rękach policji. Policjanci zatrzymali 17-latka podejrzanego o usiłowanie oszustwa metodą „na policjanta”. Sprawca chciał wyłudzić od 80-letniego mieszkańca Mysłowic 20 tys. złotych. Nastolatkowi grozi kara do 8 lat więzienia.

Próba wyłudzenia pieniędzy miała miejsce w lipcu ubiegłego roku. 80-letni mieszkaniec Mysłowic odebrał telefon od fałszywego policjanta i usłyszał, że bierze udział w policyjnej akcji, a jego oszczędności w banku są zagrożone. Mężczyzna bojąc się o swoje pieniądze zaczął wykonywać polecenia oszusta. Zamówił taksówkę i pojechał do placówki bankowej, gdzie wypłacił 20 tys. złotych. Następnie pojechał we wskazane przez fałszywego policjanta miejsce, gdzie podszedł do niego młody chłopak, który powiedział mu, że przyjechał po odbiór pieniędzy. Na szczęście 80-latek w ostatniej chwili zorientował się, że to próba oszustwa i nie przekazał wypłaconej gotówki.

Policjanci przez kilka miesięcy pracowali nad sprawą, aby złapać oszusta, którym okazał się być 17-letni mieszkaniec Mysłowic. Młody mężczyzna został zatrzymany w miniony piątek. Usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu 8 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content