play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

380 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem

today2 czerwca 2020

Background

Spory wzrost zakażeń koronawirusem przyniósł poniedziałek. To 380 nowych przypadków. Na Śląsku zakaziło się blisko 200 osób. Zmarło dziesięć.

Poniedziałek z kolejnym wzrostem zakażonych koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia podał wieczorem informację o stu siedemdziesięciu ośmiu osobach, które zaraziły się patogenem. Rano – przybyły dwieście dwie przypadki. Łącznie blisko połowa to mieszkańcy Śląska.

Znaczny wzrost na Śląsku

Na Śląsku w poniedziałek przybyło blisko dwieście przypadków, dokładnie 196 osób zaraziło się koronawirusem.

Zakażenia wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców: młodej mieszkanki powiatu cieszyńskiego, mieszkanki Siemianowic Śląskich w sile wieku, mieszkanki powiatu wodzisławskiego w sile wieku, 4 mieszkańców Rudy Śląskiej (najstarszy 59, najmłodszy 6 lat), 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (dziecko i starsza kobieta), starszego mieszkańca Piekar Śląskich, 3 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (starsza kobieta i młody mężczyzna), 2 mieszkańców Żor w sile wieku, młodego mieszkańców Mikołowa, młodej mieszkanki Tychów, mieszkańca Katowic w sile wieku, starszego mieszkańca Orzesza, 2 mieszkańców powiatu gliwickiego w średnim wieku oraz 3 pracowników kopalni Zofiówka.

Wyzdrowieli

66 kolejnych mieszkańców wyleczyło się z Covid-19. Tylko jeden wymagał opieki szpitalnej, pozostali w dobrym stanie dochodzili do zdrowia w swoich domach pod nadzorem sanepidu. Najstarszy wyleczony ma 93 lata – to mieszkanka Bytomia, najmłodsi mają po 7 lat – to mieszkańcy Bytomia i Zabrza. W sumie mamy już 1939 wyleczonych.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content