play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

190 przypadków zakażeń wśród pracowników jednej kopalni. Trwa „gaszenie” ogniska epidemii

today6 czerwca 2020

Background

Badania górników kolejnych kopalń przynoszą efekty – na 259 nowych przypadków zakażeń koronawirusem 195 dotyczy województwa śląskiego, a z tego 190 – wykryto wśród pracowników kopalni Zofiówka.

Trwa wygaszanie ogniska epidemii, zdecydowana większość zakażonych czuje się dobrze, nie skarżą się na objawy.

Na 6 kolejnych zgonów spowodowanych przez COVID19 trzy dotyczą naszego regionu. Zmarła 80-letnia pacjentka szpitala w Tychach, 93-letnia kobieta w Bielsku-Białej i 74-latek w Gliwicach.

Statystyki resortu zdrowia wskazują też na nowe potwierdzone przypadki zakażeń w województwach: opolskim (14), wielkopolskim (13), dolnośląskim (13), małopolskim (12), pomorskim (3), lubelskim (3), świętokrzyskim (3) i podlaskim (3).

Liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii w Polsce to 25 669. 1143 osoby zmarły.

Epidemia jak widać nie gaśnie, ma specyficzny charakter w woj.śląskim – ale i tak, w sobotę wchodzą w życie rekomendacje o kolejnym luzowaniu obostrzeń. Mogą wznowić działalność m.in. siłownie i baseny. Obowiązują znane zasady korzystania z takich przestrzeni – a więc zakrywanie ust i nosa do momentu wejścia do szatni, własny ręcznik i mata do ćwiczeń, a także obowiązkowa dezynfekcja sprzętu po zakończonym treningu. W kinach i teatrach zachowanie dystansu oznacza możliwość zajmowania tylko połowy miejsc na widowni .

źródło; Ministerstwo Zdrowia

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content