play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

20 nowych punktów ładowania e-samochodów w Katowicach

today29 kwietnia 2021

Background

Nowe miejskie punkty ładowania samochodów elektrycznych w dziesięciu lokalizacjach powstały w Katowicach. 20 urządzeń GreenWay Polska ładuje z mocą 11 kW a zainstalowano je w łatwo dostępnych lokalizacjach: m.in. na parkingach i innych publicznych miejscach postoju.

– Jako pierwsze polskie miasto spełniliśmy zobowiązania wynikające z ustawy o elektromobilności – mamy ponad 100 punktów ładowania samochodów elektrycznych i wciąż rozwijamy naszą infrastrukturę, mówi prezydent Katowic, Marcin Krupa. I dalej: – Mamy najbardziej rozbudowaną sieć połączeń tramwajowych, inwestujemy w  zakup elektrycznych autobusów i samochodów do wykonywania zadań publicznych.

W  mieście działa także car-sharing samochodów zasilanych prądem oraz sieć elektrycznych skuterów i hulajnóg.  W każdej lokalizacji zainstalowane zostały stacje oferujące dwa punkty ładowania i dwa miejsca parkingowe. Zlokalizowane zostały m.in. przy ul. Kościuszki, Mikołowskiej czy też Francuskiej.

Miejskie stacje ładowania w Katowicach staną się częścią sieci GreenWay i jako takie będą stacjami ogólnodostępnymi. Tym samym w sieci znajdzie się już blisko 90 stacji ładowania AC – najwięcej spośród wszystkich operatorów sieci ładowania w Polsce.

– Pierwszy raz włączamy do naszej sieci grupę stacji miejskich na taką skalę ,wyjaśnia Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. – Kierowcy potrzebują możliwości podładowania auta “na mieście”, spodziewamy się więc, że wraz z rosnącą świadomością samorządów w zakresie elektromobilności, tego typu infrastruktura będzie się pojawiała w polskich miastach coraz częściej.

źródło/foto: UM Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content