play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

23 osoby z powiatu mikołowskiego mogą spać spokojnie, nie mają koronawirusa!

today16 kwietnia 2020

Background

23 osoby z powiatu mikołowskiego mogą spać spokojnie, nie mają koronawirusa! Chodzi o osoby, które do tej pory przebywały na kwarantannie, a do których 11 kwietnia dotarł wymazobus. Wszystkie próbki pobrane przez ekipę wymazobusa w powiecie mikołowskim zostały następnie przetransportowane do laboratorium. Po przebadaniu na obecność koronawirusa dały wynik ujemny, nie stwierdzono w nich obecności patogenu SARS-CoV-2.

23 osoby z powiatu mikołowskiego mogą spać spokojnie, nie mają koronawirusa! W sumie 10 i 11 kwietnia na terenie powiatów: mikołowskiego, pszczyńskiego, bieruńsko-lędzińskiego oraz Tychów wymazobus odwiedził 58 osób poddanych kwarantannie. Wszystkie pobrane wtedy próbki dały wynik negatywny. Kolejny kurs na terenie nadzorowanym przez PSSE w Tychach wymazobus odbędzie w piątek 17 kwietnia.  Tym razem jego załoga, specjalnie zabezpieczeni ratownik medyczny i pielęgniarka, pobierze próbki od następnych 30 osób.

Wymazobus to specjalny ambulans wypożyczony przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, którego załoga pobiera od wskazanych przez sanepid osób wymazy, a następnie zawozi je do laboratorium, gdzie te biologiczne próbki poddawane są testowi na obecność koronawirusa. Przed świętami władze samorządowe powiatów podlegających nadzorowi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach, na prośbę wojewody, wspomogły finansowo funkcjonowanie wymazobusa na tym obszarze.

fot.pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content