play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

24-latka z Tychów mogła zginąć za kierownicą

today10 sierpnia 2020

Background

24-latka z Tychów mogła zginąć za kierownicą. W sobotę, na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z Armii Krajowej, w Tychach, doszło go niebezpiecznego zdarzenia drogowego. 24-letnia tyszanka, prowadząc osobowe Renault, uderzyła w znak oraz słup trakcji trolejbusowej. Okazało się, że kierująca była pijana – badanie wykazało ponad promil alkoholu w jej organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że kobieta nie posiada prawa jazdy. Kobieta została przewieziona na badania do szpitala. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą jej 2 lata więzienia.

 

W minioną sobotę około godziny 23.00 policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z Armii Krajowej w Tychach. Na miejscu mundurowi zastali straż pożarną oraz załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy kierującej osobowym Renault. Policjanci drogówki ustalili, że 24-letnia kierująca najprawdopodobniej utraciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w znak drogowy oraz słup trakcji trolejbusowej. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierującej. Wynik badania wykazał ponad promil alkoholu w jej organizmie. Nie tylko z uwagi na stan upojenia alkoholem nie powinna siadać za kierownicą – okazało się, że młoda tyszanka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kobieta trafiła do szpitala na dokładne badania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o ostrożną jazdę zgodną z przepisami i przypominają, że bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content