play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

3 śmiertelne wypadki na drogach. Śląska drogówka podsumowała weekend

today9 sierpnia 2021

Background

Tylko od minionego piątku na śląskich drogach doszło do kilku tragicznych wypadków. Niestety na Mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym zaznaczono aż 3 nowe punkty w województwie śląskim. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie osoba, kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka. Cierpienie dotyka rodzinę i przyjaciół zmarłego.

Pierwszy tragiczny wypadek miał miejsce w piątek w miejscowości Ogrodzieniec na ul. Olkuskiej. 44-letni mężczyzna kierując samochodem marki Nissan z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Poniósł śmierć na miejscu. Do kolejnego zdarzenia doszło w Bytomiu na ul. Miechowickiej, gdzie kierujący motocyklem z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi przewrócił się i uderzył ciałem w skręcający z przeciwnego pasa ruchu pojazd marki Honda. Motocyklista pomimo podjętej reanimacji zmarł. Trzecie zdarzenie miało miejsce w miejscowości Bełk na ul. Wolności, gdzie rowerzysta poniósł śmierć na miejscu w wyniku zderzenia z samochodem osobowym.

Na policyjnej Mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021 pojawiły się aż 3 nowe punkty.

Policjanci kolejny raz apelują o ostrożność na drodze! Przypominają przy tym, że mokra nawierzchnia wydłuża drogę hamowania. Niestety często zapominamy o dostosowaniu prędkości nie tylko do znaków, ale także do warunków panujących na jezdni.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content