play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

326 kolejnych przypadków zakażenia w województwie Śląskim

today9 czerwca 2020

Background

Rekordowe wskaźniki zakażenia koronawirusem w województwie Śląskim. Poniedziałek przyniósł aż 326 kolejnych przypadków. To jeden z najgorszych dni od początku epidemii.

326 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie Śląskim. To dane z poniedziałku. W niedzielę i sobotę nie było lepiej.

Poranne dane przerażały…

Wczoraj rano Ministerstwo Zdrowia podało informację o 175 nowych zakażonych. Z tej liczby 70 osób to pracownicy kopalń. Oprócz nich, zakaziły się dwie mieszkanki Rybnika, czteroletnie dziecko z powiatu cieszyńskiego, młody mieszkanie Zabrza, dwulatek z powiatu wodzisławskiego, trzyletnie dziecko z Chorzowa.

… popołudniowe nie było lepsze

W popołudniowym komunikacie. na Śląsku potwierdzono aż 151 kolejnych przypadków. Większość z nich, 112 osób, to pracownicy kopalń.

Zakaziła się też młoda mieszkanka powiatu wodzisławskiego, 6 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 64, najmłodszy 30 lat), starszy mieszkaniec Rybnika, 2 mieszkańców Orzesza (kobieta i mężczyzna w sile wieku), starsza mieszkanka Tarnowskich Gór, 9 mieszkańców Katowic (najstarszy 83, najmłodszy 37 lat), 5 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (najstarszy 87, najmłodszy 30 lat), mieszkanka Gliwic w sile wieku, 2 mieszkańców Żor (kobieta i mężczyzna w średnim wieku, mieszkaniec Orzesza w średnim wieku, mieszkaniec Ornontowic w średnim wieku, 3 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (młoda kobieta i 2 mężczyzn: w sile wieku oraz w średnim wieku), 2 mieszkańców Rybnika (młody i w sile wieku), mieszkaniec Chorzowa w średnim wieku, mieszkaniec powiatu bielskiego w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu gliwickiego (nastolatek i mężczyzna w sile wieku).

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content