play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

36. nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce! Już 8 ofiar śmiertelnych

today23 marca 2020

Background

36. nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce! Już 8 ofiar śmiertelnych. To aktualne statystyki opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia. W Polsce, w sumie, stwierdzono już 684 przypadki zachorowań na COVID-19.

Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z województwa dolnośląskiego, 5 osób z województwa lubuskiego, 5 osób z województwa opolskiego, 4 osób z województwa małopolskiego, 3 osób z województwa lubelskiego i 3 osób z łódzkiego – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Dziś poinformowano również o śmierci pierwszego pacjenta zakażonego koronawirusem w województwie śląskim. 83-letni mężczyzna zmarł w szpitalu w Tychach. Miał choroby współistniejące.

Jedna osoba z woj. wielkopolskiego zostaje wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. Służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, zajmujące się zakażoną osobą, uwzględniły ją w swoich raportach – dublując wynik.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce osiągnęła liczbę 684. Zmarło już 8 osób.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content