play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

3mamy z medykami – akcja pomocy katowickim szpitalom

today21 maja 2020

Background

3mamy z medykami – pod takim hasłem Centrum Handlowe 3 Stawy w Katowicach włącza się w pomoc szpitalom w czasie epidemii koronawirusa. Wsparcie otrzyma Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, jeden z największych szpitali w Katowicach, mieszczący się w dwóch lokalizacjach: ul. Medyków 14 oraz ul.Ceglana 35.

Przekazane zostaną artykuły spożywcze dla pracowników medycznych oraz środki higieny osobistej i chemia gospodarcza dla pacjentów. Pierwszy transport z potrzebnymi produktami trafi do szpitali już w czwartek 21 maja, a ostatni za miesiąc. Szpitale w całej Polsce potrzebują pomocy materialnej. Lekarze, pielęgniarki, diagności i pracownicy szpitali w okresie epidemii koronawirusa pracują pod wyjątkową presją. Oprócz czasu brakuje im też różnego rodzaju produktów codziennego użytku.

Centrum Handlowe 3 Stawy od lat wspiera lokalną społeczność. Dla nas tego rodzaju pomoc jest czymś naturalnym. Kiedy tylko zgłoszono nam konkretne zapotrzebowanie – od razu przystąpiliśmy do kompletowania niezbędnych produktów. Akcja „3mamy z medykami” jest odpowiedzią na apel Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego o wsparcie dla pracowników medycznych i pacjentów – mówi Marta Prusak, Dyrektor CH 3 Stawy.

Jest nam niesłychanie miło, że Centrum Handlowe 3Stawy, postanowiło wesprzeć nasz zespół oraz pacjentów. Ostatnie miesiące pokazały nam, że prawdziwymi bohaterami są pracownicy Ochrony Zdrowia, a każdy gest wykonany w ich kierunku jest niezwykle ważny. Wsparcie Centrum obejmie również osamotnionych pacjentów przebywających na oddziałach naszego szpitala, to bardzo często chorzy w trudnej sytuacji życiowej – dzięki akcji CH 3 Stawy możemy zapewnić im podstawowe środki higieniczne  – mówi Joanna Chłądzyńska, rzecznik prasowa UCK.

Pomoc w postaci artykułów spożywczych, środków takich jak maszynki do golenia, kremy, pasty, płyny do mycia czy chemii gospodarczej trafi do dwóch szpitali: przy ul. Ceglanej 35 i ul. Medyków 14 – Jesteśmy w stałym kontakcie z UCK, dlatego na bieżąco będziemy reagować na zapotrzebowanie medyków i pacjentów i dowozić potrzebne artykuły. Cała akcja potrwa miesiąc, a transporty planujemy raz w tygodniu – dodaje Marta Prusak.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content