play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

4- letnia Ines. Kolejna odsłona dramatu dziewczynki

today26 sierpnia 2020

Background

4- letnia Ines. Kolejna odsłona dramatu dziewczynki. Dziecko zostaje na razie w Polsce. Trybunał Konstytucyjny wstrzymał nakaz wydania dziewczynki ojcu do Belgii. Dwa tygodnie temu skargę do Trybunału złożyła pełnomocnik babci, u której przebywa dziecko. Trybunał przychylił się do tego wniosku, a sama skarga czeka nadal na rozpatrzenie. Sprawa nadal czeka na swój finał.

4- letnia Ines. Kolejna odsłona dramatu dziewczynki. Przypomnimy dziewczynka jest córką Polki i obywatela Belgii. Od śmierci matki, Ines pozostaje pod opieką babci. Tymczasem belgijski sąd przyznał prawo do opieki nad dzieckiem ojcu. Do decyzji sądu w Belgii przychylił się sąd w Katowicach, wydając postanowienie o wydaniu dziecka ojcu.

Zwrot w sprawie nastąpił w czerwcu, kiedy prokurator generalny Zbigniew Ziobro skierował skargę nadzwyczajną do Sądu Najwyższego i wniósł o ponowne rozpatrzenie sprawy. jednocześnie do katowickiego sądu trafił wniosek o wstrzymanie wykonania orzeczenia, czyli o nieprzekazywanie dziecka ojcu. Sprawa nadal czeka na swój finał.

W sprawie Ines interweniował też Rzecznik Praw Obywatelskich na wniosek Ambasadora Belgii w Polsce.  Z pisma wynikało z niego, że wbrew prawomocnym orzeczeniom sądowym dziewczynka, której jedynym obecnie prawnym opiekunem jest jej biologiczny ojciec jest niezgodnie z prawem przetrzymywana przez babcię.

 

fot. zdjęcie poglądowe pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content