play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. M.in. w Bytomiu i Zawierciu

today15 marca 2020

Background

4 nowe przypadki zakażenia koronawiusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia, potwierdzone przypadki dotyczą m.in. 2 osób z województwa śląskiego, z Zawiercia i Bytomia.

1 przypadek koronawirusa w Bytomiu. To kobieta z Tarnowskich Gór

– To kobieta, która zgłosiła się wczoraj do szpitala w Bytomiu. Pobrano jej wymaz, dziś okazało się, że jest zakażona koronawirusem. Nie jest jednak mieszkanką Bytomia – mówi Radiu Piekary Tomasz Sanecki z biura prasowego bytomskiego magistratu.

Jak ustalił reporter Radia Piekary starsza kobieta jest mieszkanką Tarnowskich Gór, która niedawno wróciła z Hiszpanii. Obecnie przebywa w domu, gdzie odbywa 14-dniową kwarantannę pod obserwacją sanepidu.

Przypadek z Zawiercia

Na oddziale zakaźnym szpitala w Zawierciu przebywa kobieta w starszym wieku, która miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Pacjentka jest w stanie dobrym.

W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane nowe rozporządzenie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Jest w nim zapis mówiący o tym, iż osoby, u których potwierdzono koronawirusa, jeżeli nie zostały przez lekarza skierowane do leczenia szpitalnego, mogą przebywać w ramach izolacji odbywanej w warunkach domowych. Oznacza to, że część zakażonych będzie mogła leczyć się w domu. Powodem decyzji jest aktualna faza rozwoju epidemii i konieczność dywersyfikacji osób chorych na takie, których stan zdrowia jest na tyle dobry, że nie muszą być hospitalizowane, tylko mogą być leczone w domu przy zapewnieniu odpowiedniej izolacji.
Obecnie w województwie śląskim hospitalizowane są 63 osoby, kwarantanna domową 732, a nadzorem 3479. W Śląskiem zakażonych koronawirusem jest 14 osób. 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content