play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

400 tys. na potrzeby szpitali. Tyle zebrali duchowni archidiecezji katowickiej

today10 kwietnia 2020

Background

400 tys. na potrzeby szpitali. Tyle zebrali duchowni archidiecezji katowickiej. To odpowiedź na wezwanie metropolity arcybiskupa Wiktora Skworca, by tzw. jałmużnę postną przeznaczyć na potrzeby szpitali, walczących z epidemią koronawirusa. Na ten cel każdy z księży był zobowiązany przeznaczyć 500 zł. W Wielki Czwartek zakończyła się zbiórka przeprowadzona na ten cel. Pieniądze otrzymały szpitale w Tychach, Chorzowie i Mikołowie. 

400 tys. na potrzeby szpitali. Tyle wynosiła zebrana wśród księży kolekta. Została podzielona pomiędzy 3 placówki:

  • Jednoimienny Szpital Zakaźny w Tychach (ul. Edukacji 102) – 150.000 zł
  • Szpital św. Józefa w Mikołowie (ul. Okrzei 27) – 150.000 zł
  • Szpital Specjalistyczny w Chorzowie (ul. Zjednoczenia 10) – 100.000 zł

W Wielki Czwartek zebrane pieniądze zostały przelane przez Ekonoma archidiecezji katowickiej na konta wyżej wymienionych szpitali. Arcybiskup Wiktor Skworc w liście, przesłanym kapłanom archidiecezji katowickiej z okazji Wielkiego Czwartku, także podziękował osobiście za złożone ofiary.

„Wszystkim kapłanom archidiecezji katowickiej, którzy odpowiedzieli na moją prośbę i złożyli ofiary w ramach tegorocznej jałmużny postnej, składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać Wam za konkretny gest solidarności i wyraz odpowiedzialności za tych, którzy, walcząc z epidemią i jej skutkami, potrzebują nie tylko naszego duchowego i modlitewnego wsparcia, ale i materialnej pomocy. Bracia! Trwajmy na modlitwie, bądźmy ze Służbą Zdrowia i wszystkimi chorymi oraz ich rodzinami. Umacniajmy naszym duszpasterskim działaniem więzi rodzinne i społeczne”.

 

fot.pixabay.com

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content