play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

42 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w woj. śląskim

today20 marca 2020

Background

42 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w woj. śląskim. To najnowsze dane opublikowane przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Obecnie w Polsce stwierdzono już 355 przypadków zakażeń, z czego 5 osób zmarło.

W szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest mężczyzna w sile wieku, który miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Jego stan zdrowia jest określany jako średni. Mężczyzna ma zapalenie płuc.

We własnym domu, w izolacji przebywa z kolei mężczyzna w sile wieku, który zgłosił się z objawami koronawirusa do szpitala w Chorzowie. Po pobraniu i przebadaniu próbek jego przypuszczenia potwierdziły się – zakaził się od osoby dodatniej ze swojego otoczenia. Po ocenie lekarskiej dokonanej przez specjalistę chorób zakaźnych mężczyzna został skierowany na leczenie do domu. Służby sanitarne objęły kwarantanną wszystkie osoby, z którymi mężczyźni mieli kontakt.

W raciborskim szpitalu zakaźnym przebywa w dobrym stanie kobieta w sile wieku. Najprawdopodobniej zakaziła się od osoby z najbliższego otoczenia. Również w tym samym szpitalu leczony jest starszy mężczyzna. Niestety jego stan lekarze określają jako ciężki. Jak ustaliły służby sanitarne, mężczyzna zakaził się od osoby z najbliższego otoczenia, która powróciła z Meksyku.

W dobrym stanie, w izolacji domowej przebywa kobieta, która zakaziła się od osoby, która powróciła z Austrii. Kobieta jest pod nadzorem powiatowego inspektoratu sanitarnego w Katowicach.

Do szpitala w Chorzowie zgłosił się młody mężczyzna z lekkimi objawami koronawirusa. Mężczyzna miał kontakt z osobą zakażoną, a jako że stan zdrowia był dobry, lekarz odesłał pacjenta na leczenie do izolacji domowej.

Na chwilę obecną mamy 42 osoby, u których wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna w Katowicach badaniem potwierdziła zakażenie COVID-19 w naszym województwie. Hospitalizowane są 63 osoby, 1786 osób objętych jest kwarantanną domową, a 5874 – nadzorem sanitarnym.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content