play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

W Zabrzu powstał Klub Seniora

today8 stycznia 2020

Background

W Zabrzu przy ul. Żółkiewskiego 12a został oficjalnie otwarty pierwszy w mieście Klub Senior+, z którego będzie korzystać 30 seniorów. To efekt rozstrzygnięcia konkursu ofert na prowadzenie Klubu Senior+. Wojewoda śląski przyznał miastu dotację w wysokości 117 tysięcy zł na utworzenie i doposażenie placówki należącej wcześniej do Jednostki Gospodarki Nieruchomościami.

Wartość inwestycji wyniosła 187 763,47 zł, a miasto wyasygnowało na to zadanie 70 763,47 zł. Pomieszczenia zostały wyremontowane zgodnie z założeniami programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W ramach prac utworzono salę do rehabilitacji, pomieszczenie do wspólnych spotkań z aneksem kuchennym, węzeł sanitarny, biuro i magazynek. W sali rehabilitacyjnej zamontowano drabinki, materace i rower stacjonarny. Zakupiony został także namiot ogrodowy, stół i krzesła, żeby można było korzystać z wypoczynku na świeżym powietrzu.

Pracami remontowymi i zakupem wyposażenia zajęła się Jednostka Gospodarki Nieruchomościami. Klub będzie działać pod auspicjami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu.

Foto i źródło: UM Zabrze

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content