play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Przejechała egzaminatora. Akt oskarżenia trafił do sądu

today11 stycznia 2020

Background

Śmiertelnie przejechała egzaminatora. Gotowy jest już akt oskarżenia przeciwko Barbarze K., która w czerwcu ubiegłego roku zdawała egzamin na prawo jazdy w Rybniku.

Akt oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Rybniku przesłała już do sądu. To kolejny ruch śledczych w tej sprawie.

Nie hamowała na łuku

Jak ustalili śledczy, kobieta wykonując zadania jazdy po łuku – i nie zatrzymała się w wyznaczonym miejscu. Potrąciła pachołek z tyczką, prawdopodobnie pomyliła hamulec z gazem, gwałtownie przyspieszyła – i potrąciła wychodzącego z innego auta egzaminatora.

Zmarł mimo reanimacji

68-letnia kursantka potrąciła 35-letniego egzaminatora. Ten zmarł na miejscu.
Sprawę rozpatrywać będzie Sąd Rejonowy w Rybniku.

Przeczytaj cały komunikat prokuratury

Prokuratura Rejonowa w Rybniku w dniu 28 grudnia 2019 r. skierowała akt oskarżenia przeciwko Barbarze K. podejrzanej o popełnienie przestępstwa z art. 177 § 2 k.k. w zw. z art. 31§ 2 k.k.

W toku postępowania ustalono, że dnia 24 czerwca 2019 r. w Rybniku, na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego na ul. Ekonomicznej Barbara K. przystąpiła do egzaminu państwowego na kierowcę. Podczas wykonywania jednego z manewrów egzaminacyjnych, to jest jazdy pasem ruchu tzw. łuk, kierując samochodem osobowym marki Toyota Yaris naruszyła nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i jadąc do przodu nie zatrzymała się w wyznaczonym miejscu tylko kontynuowała jazdę i po potrącaniu pachołka z tyczką, gwałtownie przyspieszyła wyjeżdżając z wyznaczonego miejsca i poprzez stosowanie niewłaściwej taktyki i techniki jazdy nie hamując, a zwiększając prędkość jadąc prosto doprowadziła nieumyślnie do wypadku drogowego i potrąciła wychodzącego z innego pojazdu egzaminacyjnego pieszego Łukasza O. Pokrzywdzony poniósł śmierć na miejscu.

Sprawa podlegać będzie rozpoznaniu przez Sąd Rejonowy w Rybniku.

Wcześniej pisaliśmy:

https://www.radiopiekary.pl/2019/07/29/kursantka-zabila-egzaminatora-dzis-moze-uslyszec-zarzuty/

https://www.radiopiekary.pl/2019/06/24/wypadek-na-placu-manewrowym-nie-zyje-egzaminator/

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content