play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Dziś pierwsze w tym roku „Okienko Górnicze”

today13 stycznia 2020

Background

Dzisiaj, po raz pierwszy w tym roku, odbędą się konsultacje z ekspertami ZUS w ramach „okienka górniczego”. Wszystkich zainteresowanych emeryturami górniczymi zaprasza chorzowski oddział ZUS w godzinach od 14.00 do 17.00.

Usługa dodatkowego doradztwa w chorzowskiej placówce funkcjonuje od przeszło półtora roku. Cieszyła się ona dotychczas dużym zainteresowaniem. Z porad ekspertów skorzystało kilkaset osób. – Dlatego też dyrekcja oddziału ZUS w Chorzowie zadecydowała, że również w 2020 r. w oddziale będzie funkcjonowało dodatkowe stanowisko tzw. okienko górnicze – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

 

  • cover play_arrow

    Dziś pierwsze w tym roku „Okienko Górnicze” Marcin Hirnyk

 

W każdy pierwszy roboczy poniedziałek miesiąca, w godzinach od 14.00 do 17.00, w budynku chorzowskiego ZUS przy Dąbrowskiego 45, w pokoju 42, na osoby zainteresowane informacjami z zakresu uprawnień do emerytur górniczych, okresów zaliczanych do pracy górniczej i pracy równorzędnej z pracą górniczą, czy trybu postępowania o przyznanie emerytury górniczej, będą czekać specjaliści ZUS.

Okienko górnicze to nie tylko propozycja dla górników i ich rodzin, ale także dla pracowników kadr, którzy zajmują się kompletowaniem dokumentacji i wniosków o emeryturę dla zatrudnionych na kopalniach górników. Wyjaśnienie wątpliwości, czy doprecyzowanie niektórych spraw podczas takich konsultacji, ułatwi obsługę wniosków o emeryturę górniczą, co pozwoli na szybsze wydanie decyzji. Serdecznie zapraszamy – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

  • cover play_arrow

    Dziś pierwsze w tym roku „Okienko Górnicze” Marcin Hirnyk

 

Foto i źródło: ZUS

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content