play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Świętochłowicka policja szuka świadków pościgu. Uciekinierzy wciąż na wolności

today13 stycznia 2020

Background

Świętochłowicka policja prosi o kontakt osoby, które były świadkami lub mają jakiekolwiek informacje w sprawie pościgu za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kiedy mężczyzna staranował policyjny radiowóz, stróże prawa oddali strzały z broni służbowej. Ostatecznie, kierowca porzucił samochód w Bytomiu, a sam pieszo uciekł z miejsca.

W miniony piątek podczas patrolowania miasta, policjanci z drogówki zauważyli audi, którym podróżowały dwie osoby bez zapiętych pasów. W związku z wykroczeniem, mundurowi dali kierowcy sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące zatrzymanie. Mężczyzna zlekceważył je i zaczął uciekać, skręcając w ulicę Chorzowską. W pościg włączył się również inny radiowóz z drogówki. Uciekający audi kierowca łamał po drodze przepisy, m.in. przejeżdżając przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Chcąc zatrzymać samochód, mundurowi zablokowali radiowozem drogę uciekającemu, jednak ten staranował go.

Pościg przeniósł się do Bytomia. Tam policjanci oddali strzały z broni służbowej, najpierw ostrzegawcze w powietrze, natomiast później w stronę pojazdu, w celu jego zatrzymania. Mimo to, kierowca kontynuował ucieczkę. Stróże prawa podjęli drugą próbę zatrzymania, blokując drogę radiowozem, jednak i tym razem został on staranowany. Kierowca przyspieszył i ruszył w stronę dzielnicy Bobrek. Do poszukiwań włączyli się bytomscy policjanci, którzy odnaleźli porzucony pojazd na nieużytkach w dzielnicy Bobrek. W pojeździe nie było jednak już ani kierującego, ani pasażera.

Jeszcze tego samego dnia, przed północą zatrzymany został 35-latek. Mężczyzna jest właścicielem audi, które uciekało przed mundurowymi. 35-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, w związku z czym został przesłuchany dopiero następnego dnia, gdy wytrzeźwiał.

Śledczy ze świętochłowickiej komendy pod nadzorem chorzowskiej prokuratury wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności sprawy. Świadkowie zdarzenia oraz osoby, które mają jakiekolwiek informacje w sprawie prowadzonego pościgu, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, osobiście lub telefonicznie tel. (32) 34 90 255, (32) 34 90 280 lub 112 – mówi Paulina Wierzbowska ze świętochłowickiej policji.

  • cover play_arrow

    Świętochłowicka policja szuka świadków pościgu. Uciekinierzy wciąż na wolności Marcin Hirnyk

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content