play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Przygodę z prowadzeniem samochodu rozpoczął od wpadki

today15 stycznia 2020

Background

Plany o legalnym prowadzeniu samochodu będzie musiał odłożyć na później. Kursant bytomskiej szkoły jazdy został w Piekarach Śląskich zatrzymany do kontroli trzeźwości. Okazało się, że 28-latek jest pijany.

Do zatrzymania samochody nauki jazdy doszło podczas akcji „Bezpieczne Ferie 2020. – Mundurowi z piekarskiej drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Na ul. Karola Miarki do kontroli drogowej zatrzymany został kierujący „elką” 28-latek. Kursant bytomskiej szkoły nauki jazdy nie będzie najlepiej wspominał swojej pierwszej kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało bowiem u niego prawie promil alkoholu. Jadąca z nim instruktorka była trzeźwa. Kierujący, choć nie ma prawa jazdy, odpowie za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Nie będzie mógł również przystąpić w najbliższym czasie do egzaminu na prawo jazdy – tłumaczy Dariusz Dobrzański z piekarskiej policji.

  • cover play_arrow

    Piekary Śląskie: Przygodę z prowadzeniem samochodu rozpoczął od wpadki Marcin Hirnyk

Zatrzymany mężczyzna zamiast prawa jazdy, w najbliższym czasie może spodziewać się zarzutu prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia. Śledczy będą też wyjaśniać, czy postępowanie instruktora nauki jazdy było właściwe.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content