play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Czy mieszkania po spółce Arrada „urosły” w kilka lat? Wyjaśniamy

today20 stycznia 2020

Background

Spółka Nieruchomości-Brzeziny, która jest teraz zarządcą budynków po upadłej spółce Arrada, przysyła do mieszkańców nowe numery kont, na które od tego miesiąca będzie wpływał czynsz. Niektórzy mieszkańcy zauważyli, że na dokumentach, które otrzymali, ich mieszkania są większe niż były w 2010 roku, a przez to, że ilość metrów jest większa – wzrosły także opłaty.

Skąd takie różnice? Spółka Nieruchomości-Brzeziny do systemu wprowadziła dane wprost z aktu notarialnego zakupu lokali. Ten powstał na podstawie dokładnej inwentaryzacji i operatów przygotowanych przez syndyka. W niektórych przypadkach mieszkania „zmalały”, w innych „urosły”, ale ostatecznie do systemu trafiły rzeczywiste dane.

Rozbieżności powstały z dość swobodnego traktowania powierzchni mieszkaniowych w przeszłości. Po weryfikacji pojawiła się konieczność poprawy danych i różnice w wielkości mieszkań (przynajmniej na papierze). To efekt wieloletnich zaniedbań i przekazywania lokali z rąk do rąk. Stawki czynszowe pozostały niezmienne, jednak jeśli komuś ubyło metrów – zapłaci nieco mniej, a jeśli przybyło – zapłaci nieco więcej. Na szczęście nie są do duże różnice powierzchni – tłumaczy Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta.

W związku z tymi rozbieżnościami wkrótce będziemy podpisywać nowe umowy najmu z lokatorami osiedla. Z każdym najemcą będziemy się kontaktować w tej sprawie – dodaje Krzysztof Ślusarczyk, prezes Nieruchomości-Brzeziny.

Na wszystkie pytania lokatorów odpowiada nowa administracja osiedla. Jej dane teleadresowe i godziny urzędowania publikujemy poniżej.

Nieruchomości – Brzeziny Sp. z o. o.

ul. Roździeńskiego 2A

GODZINY URZĘDOWANIA:

poniedziałki: 7.30 – 16.30

wtorki – czwartki: 7.30 – 14.30

piątki: 7.30 – 12.30

Strona internetowa: www.nieruchomosci-brzeziny.piekary.pl

Adres e-mailowy: biuro@n-b.piekary.pl

TELEFONY KONTAKTOWE:

Sekretariat: 32 668 66 81

Administracja / dział techniczny: 32 668 66 84

Dział naliczeń i opłat / czynsze: 32 668 66 82

Pogotowie awaryjne (całodobowo oraz w dni wolne): 698 175 428

Utrzymanie czystości: 602 291 604, 694 794 886

Źródło: UM Piekary Śląskie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content