play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Polska to nie Anglia. Przypomina o tym policja

today24 stycznia 2020

Background

Trzymaj się prawego pasa. Przypomina o tym policja. Mundurowi z drogówki zwracają uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch.

Polska to nie Anglia i u nas jeździ się prawą stroną i prawym pasem. Przypomina o tym policja. Rusza dziś akcja pod tym kryptonimem.

Lewy tylko do wyprzedzania

Lewy pas, podkreśla drogówka, służyć ma tylko do wyprzedzania. Jazda lewym jest niebezpieczna – utrudnia pojazdom uprzywilejowanym dojazd do miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc, skłania pozostałych kierujących do podejmowania manewru wyprzedzania z prawej strony.

To nie pierwsze działania

Takie kontrole mundurowi ze śląskiego garnizonu przeprowadzili już z początkiem stycznia na autostradach A1 i A4 oraz na Drogowej Trasie Średnicowej.

Działania odbyły się w dniach:

  • 09.01.2020 r. – na terenie autostrady A1 oraz drogi DTŚ (DW902). W działaniach uczestniczyli policjanci Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Stróże prawa ujawnili 26 wykroczeń, z czego 18 stanowiło naruszenie obowiązku jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.
  • 10.01.2020 r. – na terenie autostrady A4 oraz dróg DK86, DK88 i DTŚ (DW902). W działaniach uczestniczyli policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach i Katowicach. W trakcie ich realizacji ujawniono 61 wykroczeń. 3 stanowiły tamowanie /utrudnianie ruchu w związku zajmowaniem nieodpowiedniego pasa ruch, a 13 z nich to naruszenia obowiązku jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Ponadto w trakcie działań policjanci ujawnili osobę poszukiwaną oraz kierującego nieposiadającego uprawnień do kierowania pojazdem.

Kolejne działania odbęda się w dziś, 24.01.2020 r. na drogach aglomeracji śląskiej.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content