play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Bytom: Przeprowadzka strażaków jeszcze w tym roku

today29 stycznia 2020

Background

Jak zapowiadają bytomscy strażacy budowa nowej strażnicy przy ul. Łużyckiej zakończy się jeszcze w II kwartale tego roku, a więc o kilka miesięcy wcześniej niż przewidywała to umowa.

Budowa nowej strażnicy wzbudza bardzo duże zainteresowanie mieszkańców miasta, tym bardziej, że już wkrótce przeniosą się do niej strażacy, którym nie tylko poprawią się ogólne warunki pracy, ale zwiększy się także bezpieczeństwa mieszkańców Bytomia. Podczas dzisiejszej wizyty w nowo powstającej strażnicy, gdzie wciąż trwają jeszcze prace, Śląski Komendant PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski oraz Komendant Miejski PSP brygadier Mirosław Synowiec omówili aktualny stan prac oraz wspólnie z przedstawicielami władz Bytomia wzięli udział w podpisaniu aktu założycielskiego Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru, którego celem jest pozyskanie środków na sztandar Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Na prawie 25 tys. metrów kwadratowych nie tylko stoją już trzy segmenty, w których będą między innymi: garaże, magazyny, pomieszczenia techniczne, szatnie, sale wykładowe, sala gimnastyczna, ale także siedziba Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Obecnie w budynkach trwają prace wykończeniowe, podłączane są media oraz instalacje. Ponadto ukończone zostały także wyjazdy na drogi publiczne, w tym główny wyjazd na ul. Łużycką oraz plac wewnętrzny, a w najbliższym czasie rozpocznie się montaż Zintegrowanego Systemu Łączności w pomieszczeniach Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego oraz budowa ogrodzenia wokół obiektu.

Warto podkreślić, że równocześnie wykańczane i wyposażane są również pomieszczenia Komendy oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, zaś na zewnątrz prowadzone będą jeszcze roboty związane z zagospodarowaniem i uprzątnięciem terenu.

Budowa nowej strażnicy dla PSP będzie kosztowała łącznie ponad 23 mln zł. Środki na ten cel pochodzą z budżetu państwa w ramach Programu modernizacji służb mundurowych 2017 – 2020. 2,2 mln zł dołożył także wojewoda śląski, a Urząd Miejski w Bytomiu sfinansował Program Funkcjonalno-Użytkowy na który przeznaczono około 150 tys. zł.

Foto i źródło: UM Bytom

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content