play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Litwa rywalem Polaków w prekwalifikacjach do Mistrzostw Świata

today30 stycznia 2020

Background

Litwini będą rywalami Polaków w kwietniowych meczach pierwszej fazy kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2021 piłkarzy ręcznych. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Polsce (15 lub 16 kwietnia), a rewanż na Litwie (18 lub 19 kwietnia).

Wiadomo, że mogliśmy trafić na jeden z zespołów, które od jakiegoś czasu próbują się przebić do czołówki. Litwa jest jednym z nich. Ta drużyna ma kilka wybitnych jednostek. Mam tu na myśli Aidenasa Malaskinsasa, Jonasa Truchanoviciusa czy Gerdasa Barbarskasa. Dwaj ostatni grają we Francji i doświadczenie zdobywali w Lidze Mistrzów. Dodatkowo Truchanovicius z Montpellier w sezonie 2017/18 wywalczył Champions League. Od dziś rozpoczynamy zbieranie materiałów na temat tego rywala. Zgrupowanie przed dwumeczem zaczniemy 9 kwietnia. Najpierw w krajowym składzie, a po kilku dniach dołączą do nas gracze z lig zagranicznych – powiedział trener Patryk Rombel, cytowany przez stronę internetową Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Zwycięzcy kwietniowych dwumeczów wywalczą awans do drugiej fazy (play-off) kwalifikacji do MŚ, która odbędzie się w czerwcu.

Pary pierwszej fazy kwalifikacji do finałów MŚ Egipt 2021:

Turcja – Rosja

Rumunia – Bośnia i Hercegowina

Polska – Litwa

Izrael – Łotwa

Foto i źródło: www.zprp.pl

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content