play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląskie: Atak na ratownika medycznego. Uderzył go w twarz

today3 lutego 2020

Background

Nawet 3 lata grożą 63-letniemu mieszkańcowi Częstochowy, który w czasie udzielanej mu pomocy medycznej zaatakował jednego z ratowników. Mężczyzna został szybko obezwładniony i zatrzymany przez żywieckich policjantów. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał już zarzut. Jak się okazało, nie było to jego jedyne przewinienie.

 

W piątek tuż przed 17.00 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację o awanturującym się mężczyźnie na ul. Dworcowej. Na miejsce zostali skierowani policjanci. Zastali tam agresywnego 63-latka. Mężczyzna został szybko obezwładniony i zatrzymany. Jak ustalili mundurowi, zespół pogotowia ratunkowego został tam wezwany do mężczyzny, który leżał na ziemi. Gdy ratownicy medyczni podeszli do niego i chcieli udzielić mu pomocy, mężczyzna uderzył pięścią w twarz jednego z nich.

63-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzut. Jak się okazało, był również poszukiwany listem gończym przez prokuraturę w Myszkowie. Za naruszenie nietykalności cielesnej ratownika medycznego w więzieniu może spędzić nawet 3 lata.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content