play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie: Pracownicy banku zapobiegli oszustwu

today4 lutego 2020

Background

O tym, jak ważna jest czujność i odpowiednie szkolenia pracowników banku, przekonała się dwójka seniorów, którzy chcieli wypłacić swoje oszczędności. Dzięki właściwej postawie pracownic placówki bankowej 86-letni mężczyzna oraz 67-letnia kobieta nie padli ofiarą oszustów, którzy podszyli się za policjantów i chcieli wyłudzić od nich oszczędności. W ten sposób seniorzy uchronili blisko 80 tysięcy złotych.

W ubiegłym tygodniu do placówki bankowej przyszedł 86-letni mężczyzna i wydał dyspozycję wypłaty swoich oszczędności w kwocie 30 tysięcy złotych. Pracownica zaczęła wypytywać mężczyznę o to, na jaki cel jest mu potrzebna tak wielka kwota. Senior powiedział, że jego oszczędności są zagrożone w tym banku i chce je wypłacić. Zdziwiona kobieta zapytała, dlaczego mężczyzna obawia się o zdeponowane pieniądze. 86-latek odpowiedział, że dzwonił do niego policjant i taką informację mu przekazał. Pomimo tłumaczeń i zapewnień kobiety, że to nieprawda, klient banku był uparty i nalegał na wypłatę. Pracownica placówki bankowej widziała, że starszy mężczyzna padł ofiarą oszustów i natychmiast powiadomiła o tym policjantów.

Kolejny przypadek, gdy dzięki wnikliwości pracownicy banku seniorka nie straciła sporej gotówki, odnotowano w Siemianowicach Śląskich wczoraj. 67-latka chciała wypłacić 45 tysięcy złotych twierdząc, że musi tę kwotę przekazać policjantowi. Pracownica skontaktowała się z dyżurnym, który zlecił czynności policjantom umundurowanym, jak i nieumundurowanym. Po gotówkę nikt się jednak nie zgłosił. Natomiast i w tym przypadku, dzięki czujności i właściwej reakcji pracownicy banku, klientka nie padła ofiarą oszustów i nie straciła oszczędności swojego życia.

Źródło: Policja Siemianowice Śląskie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content