play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Prawie 9 tysięcy zarzutów dla mieszkańca Piekar Śląskich

today5 lutego 2020

Background

Policjanci z Piekar Śląskich zebrali materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie kolejnych zarzutów 24-letniemu mieszkańcowi miasta. Mężczyzna jest podejrzany o nielegalne rozpowszechnianie gier w wersji cyfrowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Dotychczas na poczet przyszłych kar i grzywien kryminalni zabezpieczyli u podejrzanego ponad 130 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich przez dłuższy czas zajmowali się sprawą nielegalnego rozpowszechniania gier w wersji elektronicznej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Poszkodowana firma wysokość powstałych wskutek przestępstwa strat wyceniła na niespełna milion złotych. Zebrany w trakcie dochodzenia materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie blisko 7 tysięcy zarzutów podejrzanemu 24-latkowi. Było to możliwe dzięki wnikliwości policjantów zaangażowanych w postępowanie oraz współpracy z Wydziałem do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Z ustaleń piekarskich policjantów wynika, że mężczyzna kupował gry w wersjach elektronicznych, po czym sprzedawał je wraz z dostępem do konta poprzez aukcje internetowe. W 2018 roku ten sam podejrzany usłyszał blisko 2 tysiące zarzutów dotyczących nielegalnego rozpowszechniania gier w wersji elektronicznej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Wówczas na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono ponad 130 tysięcy złotych. Wszystkich czynów mężczyzna miał się dopuścić w latach 2014-2018. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z ustawą o prawach autorskich i prawach pokrewnych, podejrzanemu grozi nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: Policja Piekary Śląskie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content