play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Blant wywąchał marihuanę. Narkotyk w paczkach po chipsach

today7 lutego 2020

Background

Funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili 261,1 grama suszu konopi indyjskich. Narkotyk był ukryty w hermetycznie zamkniętych opakowaniach po chipsach. Ukrytą marihuanę wywąchał Blant – czarny labrador śląskiej KAS, wyszkolony do wykrywania narkotyków.

Mundurowi śląskiej KAS zatrzymali do rutynowej kontroli busa na trasie Cieszyn – Katowice. Podczas kontroli pasażerów i ich podręcznych bagaży Blant zainteresował się bagażem należącym do jednego z pasażerów. Dla mundurowych śląskiej KAS to był sygnał, że w bagażu mogą być ukryte środki odurzające. Blant to młody labrador, który został wyszkolony do wykrywania narkotyków. Potrafi wywąchać nawet najmniejszą ilość narkotyków.

Funkcjonariusze śląskiej KAS w bagażu ujawnili środki odurzające w postaci suszu konopi indyjskich (marihuany). Susz został ukryty w dwóch hermetycznie zamkniętych paczkach chipsów. Paczki wyglądały jakby były oryginalnie zamknięte. To miał być sposób na przewóz nielegalnych substancji. W sumie w dwóch paczkach mundurowi ujawnili 261,10 grama narkotyku. Szacunkowa wartość suszu konopi to blisko 8 tysięcy złotych.

Właścicielem środków odurzających okazał się 37 – letni mieszkaniec Śląska. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie przed sądem. Mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze. Wobec niego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Sprawa jest rozwojowa.

Foto i źródło: Śląska Krajowa Administracja Skarbowa

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content