play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Zagłębie

Kolejne przejście podziemne w Sosnowcu zostanie przebudowane

today7 lutego 2020

Background

W Sosnowcu rozstrzygnięto przetarg na przebudowę kolejnego przejścia podziemnego. Tym razem chodzi o jedno z trzech największych w mieście: w rejonie ulic Piłsudskiego, Sobieskiego i Kilińskiego.

Od kilku lat sosnowieckie przejścia podziemne są stale modernizowane. W sumie na terenie miasta jest ich w tej chwili 20 z czego 8 wyremontowanych, a modernizacja kolejnych 4 już się rozpoczęła lub zaraz się zacznie. Przetargi na remonty dwóch następnych już trwają.

Wykonawcą modernizacji przejścia przy ulicach Piłsudskiego, Sobieskiego i Kilińskiego będzie forma Silesia Invest, która prace wyceniła na 6,6 mln zł. – Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to umowę będziemy chcieli podpisać jeszcze w lutym. Wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację prac – informuje Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych modernizacji, w tym przejściu również zostaną zainstalowane kamery monitoringu miejskiego wraz z głośnikami. Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły skorzystać ze specjalnych platform, a dla osób niewidomych i niedowidzących, na barierkach przy schodach, zostaną umieszczone specjalne tabliczki pisma punktowego (język Braille’a).

W samym przejściu pojawi się również kostka integracyjna. Zakres prac jest nieco szerszy i obejmuje również wykonanie dwóch przystanków autobusowych wraz z zatokami. Autobusy będą zatrzymywać się na wysokości komisariatu policji. Przy odnowionym przejściu powstanie też fragment drogi rowerowej i chodniki.

Foto i źródło: UM Sosnowiec

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content