play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

W poniedziałek decyzja radnych. Ważny dzień dla mieszkańców Dąbrówki Wielkiej

today9 lutego 2020

Background

W poniedziałek wszystko będzie jasne. Radni sejmiku śląskiego będą głosowali w sprawie przyjęcia uchwały dotyczącej aktualizacji planu gospodarki odpadami. Ten, po decyzjach zarządu województwa, przewiduje, że w Piekarach Śląskich w dzielnicy Dąbrówka Wielka miałby powstać parking do kontrolowania samochodów przewożących nielegalne odpady. Sprzeciwiają się temu zarówno mieszkańcy jak i władze Piekar Śląskich.

Przeciwko budowie parkingu przy ulicy Rozalki w Dąbrówce Wielkiej są mieszkańcy, władze miasta, ale też na ostatniej komisji ochrony środowiska i gospodarki wodnej sejmiku radni negatywnie ocenili ten pomysł. – My od początku przekonujemy, że to nie jest dobry pomysł i przyjęliśmy nawet uchwałę Rady Miasta w tej sprawie. Nasze argumenty są mocne i konkretne. Podobnego zdania są mieszkańcy – mówi radny Łukasz Ściebiorowski.

  • cover play_arrow

    W poniedziałek decyzja radnych. Ważny dzień dla mieszkańców Dąbrówki Wielkiej Marcin Hirnyk

Sesja sejmiku rozpoczyna się w poniedziałek o 11:00. Obrady są otwarte dla mieszkańców. I właśnie mieszkańców, władze miasta zachęcają do udziału w sesji. – Teraz musimy przekonać większość radnych. Na sesję 10 lutego o godz. 11.00 wybiera się oczywiście Prezydent Sława Umińska-Duraj wraz z naczelnikiem Stanisławem Jarząbkiem i radnymi. Jeśli możecie nas Państwo wspierać i przyjechać do Katowic – będziemy wdzięczni. Razem mamy szansę na zmianę niekorzystnej dla miasta decyzji – pisze na swoim blogu zastępca prezydenta Piekar Śląskich, Krzysztof Turzański.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content