play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Dziś decyzja radnych sejmiku. Jaki będzie wynik głosowania?

today10 lutego 2020

Background

Czy odpady będą zwożone do dzielnicy Dąbrówka Wielka w Piekarach Ślaskich? Radni sejmiku śląskiego będą dzisiaj głosowali w sprawie przyjęcia uchwały dotyczącej aktualizacji planu gospodarki odpadami. Ten, po decyzjach zarządu województwa, przewiduje, że w dzielnicy Dąbrówka Wielka przy ulicy Rozalki miałby powstać parking do kontrolowania samochodów przewożących nielegalne odpady.

Sprzeciwiają się temu zarówno mieszkańcy jak i władze Piekar Śląskich. Prezydent miasta Sława Umińska – Duraj już wielokrotnie podkreślała, że na takie rozwiązanie się nie zgadza. – Nigdy nie pozwolę na to, by Piekary Ślaskie stały się wysypiskiem odpadów dla niemal całego województwa – mówi prezydent.

 • cover play_arrow

  Dziś decyzja radnych sejmiku. Jaki będzie wynik głosowania? Marcin Hirnyk

Od momentu, kiedy pojawiła się informacja o decyzji zarządu województwa swoje niezadowolenie wyrażają mieszkańcy Dąbrówki Wielkiej. – Nikt tego nie chce. To jest skandal. Jeśli do tego dojdzie to trzeba będzie dom sprzedać i się przeprowadzić – mówią mieszkańcy.

 • cover play_arrow

  Dziś decyzja radnych sejmiku. Jaki będzie wynik głosowania? Marcin Hirnyk

Sesja sejmiku rozpoczyna się w poniedziałek o 11:00. Obrady są otwarte dla mieszkańców. I właśnie mieszkańców, władze miasta zachęcają do udziału w sesji. – Teraz musimy przekonać większość radnych. Na sesję 10 lutego o godz. 11.00 wybiera się oczywiście Prezydent Sława Umińska-Duraj wraz z naczelnikiem Stanisławem Jarząbkiem i radnymi. Jeśli możecie nas Państwo wspierać i przyjechać do Katowic – będziemy wdzięczni. Razem mamy szansę na zmianę niekorzystnej dla miasta decyzji – pisze na swoim blogu zastępca prezydenta Piekar Śląskich, Krzysztof Turzański.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content