play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Dziś decyzja radnych sejmiku. Jaki będzie wynik głosowania?

today10 lutego 2020

Background

Czy odpady będą zwożone do dzielnicy Dąbrówka Wielka w Piekarach Ślaskich? Radni sejmiku śląskiego będą dzisiaj głosowali w sprawie przyjęcia uchwały dotyczącej aktualizacji planu gospodarki odpadami. Ten, po decyzjach zarządu województwa, przewiduje, że w dzielnicy Dąbrówka Wielka przy ulicy Rozalki miałby powstać parking do kontrolowania samochodów przewożących nielegalne odpady.

Sprzeciwiają się temu zarówno mieszkańcy jak i władze Piekar Śląskich. Prezydent miasta Sława Umińska – Duraj już wielokrotnie podkreślała, że na takie rozwiązanie się nie zgadza. – Nigdy nie pozwolę na to, by Piekary Ślaskie stały się wysypiskiem odpadów dla niemal całego województwa – mówi prezydent.

 • cover play_arrow

  Dziś decyzja radnych sejmiku. Jaki będzie wynik głosowania? Marcin Hirnyk

Od momentu, kiedy pojawiła się informacja o decyzji zarządu województwa swoje niezadowolenie wyrażają mieszkańcy Dąbrówki Wielkiej. – Nikt tego nie chce. To jest skandal. Jeśli do tego dojdzie to trzeba będzie dom sprzedać i się przeprowadzić – mówią mieszkańcy.

 • cover play_arrow

  Dziś decyzja radnych sejmiku. Jaki będzie wynik głosowania? Marcin Hirnyk

Sesja sejmiku rozpoczyna się w poniedziałek o 11:00. Obrady są otwarte dla mieszkańców. I właśnie mieszkańców, władze miasta zachęcają do udziału w sesji. – Teraz musimy przekonać większość radnych. Na sesję 10 lutego o godz. 11.00 wybiera się oczywiście Prezydent Sława Umińska-Duraj wraz z naczelnikiem Stanisławem Jarząbkiem i radnymi. Jeśli możecie nas Państwo wspierać i przyjechać do Katowic – będziemy wdzięczni. Razem mamy szansę na zmianę niekorzystnej dla miasta decyzji – pisze na swoim blogu zastępca prezydenta Piekar Śląskich, Krzysztof Turzański.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content