play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Ruda Śląska: To będzie jeden z największych tego typu obiektów w Polsce

today11 lutego 2020

Background

W rudzkim aquaparku powstaje nowa sauna. Będzie to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Na nową atrakcję z niecierpliwością czekają miłośnicy popularnego saunarium w Rudzie Śląskiej, które rokrocznie odwiedzane jest przez ponad sto tysięcy osób.

Wraz z podjęciem decyzji o budowie nowoczesnej sauny zewnętrznej niezwłocznie rozpoczęto poszukiwania projektanta i wykonawcy. Prace budowlane rozpoczęły się w październiku. Otwarcie nowej sauny planowane jest w ciągu najbliższych miesięcy. Ponieważ saunarium rudzkiego parku wodnego jest jednym z najpopularniejszych na południu Polski, przywrócenie funkcjonowania sauny zewnętrznej (poprzednia została zamknięta w 2018 roku) jest wyczekiwane od dawna.

Na szybkie ukończenie inwestycji liczy nie tylko inwestor, ale również szerokie grono saunowiczów. Bo jest na co czekać. Nowa sauna w momencie otwarcia będzie jedną z kilku największych i najnowocześniejszych w kraju, a z pewnością największą w całym województwie. Znacząco podniesie to komfort saunowania w Aquadromie. – Jako Aquadrom jesteśmy jednym z prekursorów seansów show w Polsce. Dlatego też koncepcja nowej sauny to synteza naszego własnego doświadczenia oraz wzorców zaczerpniętych z dużo większych saun, z zachodniej Europy – mówi Marceli Zawadzki, kierownik saunarium, który koordynuje prace nad nową sauną.

Nowa sauna ma być zupełnie inna od dotychczas działających i chociaż inwestor nie chce zdradzać dokładnej liczby miejsc, z pewnością zmieści się w niej ponad 100 osób. Jednak nie jedynie o wielkość atrakcji chodzi. – Cieszymy się, że w tym roku uda nam się otworzyć nową, dużą saunę. Tworząc jej koncepcję staraliśmy się skupić przede wszystkim na komforcie i praktyczności jej użytkowania. Wybudowanie dużej sauny dostosowanej do seansów show to niełatwe zadanie. Przede wszystkim nie ma skąd czerpać wzorców, jest to bowiem swoiste novum nie tylko w Polsce ale i na świecie. Ponadto wiem, że oczekiwania wobec nas są szczególnie wysokie – mówi Marceli Zawadzki. Dlatego też nasze zadanie na 2020 rok to wypełnić saunę usatysfakcjonowanymi klientami. Liczę, że uda się to wykonać dzięki kunsztowi naszych saunamistrzów oraz rzetelnej pracy całego obiektu – zaznacza Marceli Zawadzki.

Otwarcie nowej sauny jest planowane na początek drugiego kwartału 2020 roku. Całkowity koszt inwestycji to blisko 600 tysięcy złotych.

Foto i źródło: UM Ruda Śląska

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content