play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Kolejny duży inwestor stawia na Zabrze

today12 lutego 2020

Background

Sfinalizowana została sprzedaż kolejnej nieruchomości znajdującą się na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zabrzu. Aktualnie zabrzańska część KSSE została zapełniona przez inwestorów w ponad 75 %. Najnowszy z nich zamierza dokonać inwestycji na kwotę co najmniej 53 mln dolarów.

W zabrzańskim Ratuszu podpisany został dziś akt notarialny dotyczący sprzedaży nieruchomości będącej częścią zabrzańskich terenów Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To największa dostępna w zabrzańskiej części KSSE działka, która znajduje się przy ul. Donnersmarcka. Jej powierzchnia wynosi 21,02 ha. Inwestor za nabycie terenu zapłacił ponad 22 mln zł.

W Zabrzu jeszcze niedawno funkcjonowało 8 kopalń. Dziś po tych wielkich zakładach pracy zostało tylko wspomnienie. Dlatego podejmujemy intensywne działania zmierzające do zwiększania potencjału gospodarczego naszego miasta. Poprzez przygotowanie atrakcyjnych terenów a następnie pozyskanie we współpracy z KSSE inwestorów generujemy nowe miejsca pracy oraz zwiększamy wpływy z podatków do budżetu miasta – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Nowy inwestor terenu to Weber Stephen Polska, producent wysokiej jakości grilli. Firma deklaruje rozpoczęcie budowy zakładu jeszcze w 2020 roku. W tym celu planuje zainwestować co najmniej 53 mln dolarów oraz zatrudnić ponad 250 osób.

W miarę jak nasza działalność rozwija się w całej Europie, widzimy duże możliwości wytwarzania produktów lokalnie, w pobliżu rynków, które obsługujemy – powiedział Chris Scherzinger, Prezes Zarządu Weber-Stephen Products LLC – Wierzymy, że otwarcie zakładu w Zabrzu, w Polsce, leży w najlepszym interesie naszych partnerów handlowych i pomoże nam lepiej służyć naszym użytkownikom końcowym: fanom grilla, którzy ufają firmie Weber za wyjątkową jakość produktów i usług – dodaje.

Strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o wielkości od 0,5 do 21 hektarów. Jej atuty to dogodna lokalizacja, w sercu ponad dwumilionowej metropolii; infrastruktura drogowa opierająca się na autostradach A1 i A4 oraz bliskość lotniska w Pyrzowicach. Jej uzbrojenie kosztowało miasto 65 mln zł. Aktualnie ponad 75% terenu strefy Zabrze sprzedało 26 inwestorom. Dotąd swoje zakłady uruchomiło już 13 firm, które zainwestowały ok. 500 mln zł i zatrudniły ok. 1500 osób.

Dziś firma Weber-Stephen Products, amerykański producent grilli, który szukał miejsca pod fabrykę w Europie, kupił działkę na terenie KSSE i zbuduje w Zabrzu zakład za ponad 200 mln zł, zatrudniając co najmniej 250 pracowników. Ta, pozyskana przez KSSE wraz z miastem inwestycja po raz kolejny udowadnia wielobranżowość Katowickiej Strefy i potwierdza, że niemal każdy biznes dobrze się tu czuje. Tworzymy najlepsze warunki do prowadzenia biznesu. Witamy w Strefie i gratulujemy inwestycji – mówi dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (KSSE).

Foto i źródło : UM Zabrze

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content