play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów nie utonie w śmieciach. Jest porozumienie

today14 lutego 2020

Background

Wywóz śmieci od chorzowian został zabezpieczony. Po dwudniowych negocjacjach udało się uzgodnić warunki umowy z firmą Alba. Tym samym zabezpieczono odbiór odpadów od mieszkańców aż do momentu rozstrzygnięcia nowego przetargu. Wywóz śmieci od mieszkańców będzie się odbywał na dotychczasowych zasadach.

– Zawarliśmy umowę z wolnej ręki. Mieliśmy mało czasu, a gospodarka odpadami to złożony proces, dlatego niejako byliśmy zmuszeni na ten czas powierzyć zadanie firmie Alba – tłumaczy Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa – To firma, która ma już rozbudowaną infrastrukturę w Chorzowie.

Przypomnijmy, że firma Alba ze skutkiem natychmiastowym wypowiedziała ostatnio 3-letnią umowę z miastem. W wyniku zmian przepisów w Warszawie koszt zagospodarowania odpadów, elektroniczna weryfikacja śmieci, a także koszty energii i pensje pracowników wzrosły.

Szczegóły dotyczące stawek za śmieci i sposobu odbioru odpadów będą szeroko konsultowane podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta 17 lutego o godzinie 15:00. Wtedy też swoje wyjaśnienia złożą zaproszeni przedstawiciele Alby.

Foto i źródło: UM Chorzów

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content