play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytomski Teatr Rozbark dostał 70 tysięcy złotych dofinansowania

today18 lutego 2020

Background

Foto sprzęt z prawdziwego zdarzenia oraz profesjonalny system inspicjencki już wkrótce trafią do Teatru Rozbark w ramach inwestycji, na którą placówka pozyskała 70 tysięcy złotych dotacji. Dzięki dofinansowaniu teatr przygotowuje także duże wydarzenie plenerowe w ramach projektu „Niepodległa”.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark wygrał dofinansowanie na realizację dwóch przedsięwzięć. Pierwszy projekt ma charakter inwestycyjny i polega na zakupie wysokiej klasy sprzętu foto-wideo. Dzięki tej inwestycji będziemy mogli wykorzystywać sprzęt do działalności artystycznej i edukacyjnej oraz samodzielnie produkować profesjonalne materiały promocyjne i dokumentacyjne wydarzeń – mówi Łukasz Wójtowicz z Teatru Rozbark.

Ponadto już wkrótce Teatr Rozbark zyska wewnętrzny komunikator, który pozwoli na błyskawiczne przekazywanie informacji między reżyserką, sceną, garderobami a pracownikami obsługi widza. To rozwiązanie, które znacznie ułatwia funkcjonowanie tak złożonego organizmu, jakim jest teatr – mówi Łukasz Wójtowicz. Wartość projektu „Instalacja systemu komunikacji wewnętrznej oraz zakup sprzętu foto-wideo” to ok. 135 tys. zł, a dofinansowanie z programu Infrastruktura Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wynosi 70 tys. zł.

Drugim przedsięwzięciem realizowanym przez Teatr Rozbark we współpracy ze Stowarzyszeniem Pokolenia Rozbark jest przygotowanie plenerowego spektaklu teatru tańca nawiązującego do wydarzeń i postaci historycznych z okresu Powstań Śląskich, historii Rozbarku oraz kopalni.

Głównym elementem naturalnej scenografii spektaklu będzie fasada cechowni kopalni, obecnie siedziby teatru, która od początku XX do początku XIX wieku pracowała nieprzerwanie, pełniąc funkcje nie tylko związane z działaniem kopalni, ale też nadając rytm życiu społecznemu i kulturalnemu tej części miasta – mówi Łukasz Wójtowicz.

W projekcie przewidziano realizację cyklu wydarzeń towarzyszących z mieszkańcami i dla mieszkańców związanych z lokalną historią. Szczegółowy program wydarzeń zostanie ogłoszony w kwietniu, a główne działania zaplanowano na okres od kwietnia do sierpnia.

Zapraszamy do współpracy instytucje i przedsiębiorstwa, które chciałyby wesprzeć realizację tego ważnego dla miasta przedsięwzięcia o charakterze artystycznym, patriotycznym i społecznym – zachęca Łukasz Wójtowicz.

Dofinansowanie z Wieloletniego Programu Niepodległa 1918-2022 wynosi 60 tysięcy złotych.

Foto i źródło: UM Bytom

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content