play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Jest porozumienie w PGG. Manifestacji w Warszawie nie będzie

today21 lutego 2020

Background

Nie będzie referendum strajkowego i wyjazdu górników na manifestację do Warszawy. Wczoraj odbyły się rozmowy związkowców z zarządem Polskiej Grupy Górniczej z udziałem przedstawicieli rządu. Zakończyły się one porozumieniem. Górnicy dostaną 6. procentową podwyżkę.

W negocjacjach wzięli udział m.in. wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin i wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda. Związkowcy domagali się 12. procentowych podwyżek, ale wczoraj obie strony spotkały się w połowie i stanęło na sześcioprocentowej podwyżce od stycznia tego roku. To oznacza zawieszenie protestów oraz deklarację ze strony związkowców działających w Polskiej Grupie Górniczej, że zapowiadane referendum i manifestacja 28 lutego w Warszawie się nie odbędą. Ponadto obie strony zgodziły się na powrót do rozmów płacowych we wrześniu i będą one uzależnione od wyników finansowych spółki.

Podwyżki będę kosztowały Polską Grupę Górniczą około 270 mln zł w skali całego roku. Oficjalnie porozumienie zostanie podpisane dzisiaj. Akcja protestacyjno-strajkowa została zawieszona przez związki zawodowe.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content