Śląsk

Mistrz Polski przegrał z beniaminkiem

today29 lutego 2020

Background

Mistrz Polski gorszy od beniaminka. Piast Gliwice przegrał wczorajsze wyjazdowe spotkanie z Rakowem Częstochowa. Wynik końcowy to 2:0.

Przed spotkaniem więcej szans na wygraną dawano ekipie z Gliwic. To Piast od dłuższego czasu znajdował się w górnej części tabeli, a Raków skazywano na walkę o utrzymanie. Tymczasem już pierwsza połowa pokazała, że grający w Bełchatowie w roli gospodarza częstochowianie chcą zawalczyć o pełna pulę. W 16. minucie na prowadzenie swoją drużynę wyprowadził Daniel Bartl. Piast próbował wyrównać, ale wynik nie ulegał zmianie aż do 80. minuty. Wtedy decydujący cios zadał Raków i Brown Forbes dał swojej drużynie zwycięstwo 2:0. Ta wygrana okazał się bardzo cenna dla zespołu spod Jasnej Góry, bo dała awans do czołowej ósemki. Piast jest szósty.

Musimy dokładnie przeanalizować ten mecz, ale stać nas na więcej – powiedział trener Waldemar Fornalik po przegranej z Rakowem Częstochowa. – Przegraliśmy z dobrze dysponowanym zespołem, który na swoim stadionie prezentuje się solidnie i gra agresywnie – dodaje Fornalik.

Raków Częstochowa – Piast Gliwice 2-0 (1-0)

1-0 – Bartl, 16 min.

2-0 – Brown Forbes, 80 min.

Raków: Szumski – Mikołajewski, Petrasek, Jach – Tudor, Sapała, Schwarz, Poletanović (62. Brown Forbes) – Bartl (39. Malinowski), Szczepański (78. Piątkowski), Musiolik.

Piast: Plach – Rymaniak, Czerwiński, Korun, Kirkeskov – Hateley, Sokołowski (77. Jodłowiec) – Milewski, Felix, Badia (71. Alves) – Tuszyński (58. Parzyszek).

Żółte kartki: Mikołajewski, Musiolik, Petrasek – Czerwiński, Hateley

Autor: Marcin Hirnyk