play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Dwóch Greków trafiło do Górnika Zabrze. Grali kiedyś z Igorem Angulo

today3 marca 2020

Background

Georgios Giakoumakis oraz Stavros Vasilantonopoulos wzmocnili zespół Górnika Zabrze. Obaj trafili do Zabrza na zasadzie wypożyczania do końca bieżącego sezonu. Umowa zakłada możliwość wykupu w letnim oknie transferowym.

Pierwszy z nich – Georgios Giakoumakis – jest napastnikiem. Urodził się 9 grudnia 1994 roku w Heraklionie. Do AEK-u trafił latem 2017 roku po udanym dla niego sezonie w zespole AO Platanias. Zdobył wówczas 11. bramek w meczach ligowych. W poprzednim sezonie zdobył łącznie we wszystkich rozgrywkach 4. bramki. Na boisku pojawił się jako zmiennik w trzech meczach Ligi Mistrzów z Ajaxem (2) i Benficą. W bieżącym sezonie zagrał w szesnastu oficjalnych spotkaniach swojej drużyny. Pięć lat temu zaliczył trzy mecze w reprezentacji Grecji U-21.

– Ważnym kryterium przy wyborze tego zawodnika była inna charakterystyka w stosunku do piłkarzy ofensywnych grających obecnie – Igora Angulo, Łukasza Wolsztyńskiego, czy Piotra Krawczyka – a także fakt, że Georgios współpracował już z powodzeniem z Igorem Angulo w sezonie 2015/16 w Grecji – mówi Artur Płatek, doradca zarządu i koordynator pionu sportowego.

Stavros Vasilantonopoulos to z kolei prawy obrońca. Liczy sobie 28 lat i 180 centymetrów wzrostu. DO AEK-u trafił przed pięcioma laty z Apollonu Smyrnis . W ostatnich sezonach bywał dwukrotnie wypożyczany do PAE Veria i PAS Lamia. W tym sezonie zagrał w 2 meczach ligi greckiej i jednym spotkaniu pucharu kraju. Dużo lepiej radził sobie w poprzednim sezonie na wypożyczeniu we wspomnianym PAS Lamia. Był wówczas podstawowym piłkarzem zespołu. Zagrał w 25 meczach greckiej ekstraklasy. Trzy razy otwierał kolegom drogę do bramki. Do tego dorzucił bramkę i dwie asysty w Pucharze Grecji. Stavros – podobnie jak Georgios – poznał już wcześniej Igora Angulo. W sezonie 2014/15 reprezentowali razem barwy Apollonu Smyrnis,

W poniedziałek Grecy przeszli testy medyczne, poddawani byli między innymi sprawdzianom mocy oraz siły. Oceniano również prawidłowość pracy stawów i zachowanie organizmu podczas obciążeń. Dodatkowo nowi piłkarze Górnika przeszli badania kardiologiczne. Wszystkie zakończyły się bardzo pozytywnym wynikiem. Wieczorem Giakoumakis i Vasilantonopoulos związali się z Górnikiem indywidualnymi kontraktami.

Przy wyborze piłkarzy swoją rolę odegrał nasz były wspaniały bramkarz Józef Wandzik. Jego wiedza na temat greckiej piłki jest ogromna. Przybliżył on nam charakterystyki szczególnie związane z mentalnością i przydatnością piłkarzy do Górnika – komentuje z kolei Dariusz Czernik, prezes zarządu.

Foto i źródło: www.gornikzabrze.pl

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content