play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Nie będzie walkowera dla Jastrzębskiego Węgla

today4 marca 2020

Background

Nie będzie walkowera dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla za odmowę wyjazdu do Włoch na mecz z Trentino. Dziś udało się problem rozwiązać.

Jeszcze dzisiaj rano wydawało się, że walkower jest nieunikniony bo Europejska Federacja Siatkówki stanęła po stronie Włochów przekazując, że mecz ma się odbyć w zaplanowanym terminie w hali w Trento i przy udziale publiczności. W piśmie wysłanym do klubu Federacja argumentowała, że rejon Trento nie jest objęty wirusem, a włoski rząd nie wydał zakazu rozgrywania w nim imprez sportowych.

W jastrzębskim klubie już w poniedziałek jednak podjęto decyzję, że zespół do Włoch nie poleci. Wszyscy byli już pogodzeni z walkowerem, ale w sprawę rozwiązania konfliktu włączył się Polski Związek Piłki Siatkowej i polski reprezentant w Europejskiej Federacji. Dziś ok. godziny 15:00 klub wydał komunikat informujący, że federacja zmieniła swoją decyzję przyjmując argumenty jastrzębskiego węgla i zezwoliła na zmianę terminu spotkania. Na ten moment jednak nie jest jeszcze znane miejsce oraz termin rozegrania tego spotkania.

Poniżej treść komunikatu

W związku ze stanowiskiem Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej CEV z dnia 04.03.2020r. Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że CEV na skutek nacisków ze strony naszego Klubu oraz przedstawionych przez nasz Klub argumentów popartych stosownymi dokumentami ostatecznie zmienił swoje wcześniejsze stanowisko i wyraził zgodę na przełożenie meczu 5-003 z Trentino Itas! Na ten moment jednak nie jest jeszcze znane miejsce oraz termin rozegrania tego spotkania.

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. przy poparciu i we współpracy z władzami Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz polskiego przedstawiciela we władzach CEV w osobie szefa Komisji Organizacji Wydarzeń Sportowych na bieżąco czynił wszelkie możliwe w tym zakresie starania, by osiągnąć zamierzony efekt i uniknąć sytuacji, w której Klub musiałby oddać walkowerem mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Jednocześnie wyrażamy wielką satysfakcję z końcowego rozstrzygnięcia tej wyjątkowo trudnej dla Jastrzębskiego Węgla i całego środowiska jastrzębskiej siatkówki sprawy, gdyż uważamy, że przyznanie naszemu rywalowi wyniku 3-0 na jego korzyść w obecnych okolicznościach byłoby dla nas krzywdzące.

Raz jeszcze podkreślamy, że zdrowie zawodników było i jest dla nas najważniejsze, a potwierdzeniem słuszności naszych wcześniejszych obaw jest stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 04.03.2020r., który nie rekomenduje naszego wyjazdu do Włoch ze względu na panującą tam sytuację, a ewentualny wyjazd naszej drużyny do Włoch skutkowałby nałożeniem dwutygodniowej kwarantanny na cały zespół po powrocie do kraju, co uniemożliwiłoby nam rozegranie meczu rewanżowego z Trentino Itas w Lidze Mistrzów oraz dalsze uczestnictwo w końcowej fazie rozgrywek na szczeblu krajowym.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content