play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Pacjentka z Chorzowa to młoda kobieta. Jej stan lekarze oceniają jako bardzo dobry

today12 marca 2020

Background

Pacjentka z potwierdzonym koronawirusem w Chorzowie to młoda osoba. Wiadomo też, że nie jest to mieszkanka tego miasta. Miała w ostatnim czasie kontakt z zakażoną osobą. Jest stan lekarze oceniają jako bardzo dobry.

Pierwszą potwierdzoną pacjentkę mamy w tej chwili na oddziale, wczoraj zdiagnozowaną. Jest to młoda kobieta, która jest po kontakcie z osobą z potwierdzonym wirusem. Pacjentka jest w dobrym stanie ogólnym. Poza lekkimi objawami infekcji nie ma innych chorób. Jest stan jest bardzo dobry i stabilny. Na oddziale mamy jeszcze cztery inne osoby, u których czekamy na wyniki badań. Ich stan również jest dobry – mówi doktor Beata Logiewa – Bazger, zastępca ordynatora oddziału zakaźnego Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie.

  • cover play_arrow

    Pacjentka z Chorzowa to młoda kobieta. Jej stan lekarze oceniają jako bardzo dobry Marcin Hirnyk

Szpital, jak mówi rzecznik tej placówki, jest w tej chwili przygotowany na przyjmowanie pacjentów. – Nasz szpital jest w pełni przygotowany. Nie mamy żadnych zatorów. Mamy jeszcze kilka wolnych izolatek i na bieżąco rotujemy pacjentów. Oczekujemy teraz na trzy respiratory. Na bieżąco uzupełniamy też inny sprzęt. Nie mamy na ten moment większych obaw o funkcjonowanie – mówi Jarosław Burzawa.

  • cover play_arrow

    Pacjentka z Chorzowa to młoda kobieta. Jej stan lekarze oceniają jako bardzo dobry Marcin Hirnyk

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content